Máme majsterky Slovenska!
10. apríla 2017
Deň Zeme sme si uctili prácou (video)
17. apríla 2017

Aj takto pomáhame onkologickým pacientom – 7. apríl ,,Deň narcisov“

Ako už tradične každý rok, tak aj tento nebol výnimkou,  a naša škola sa zúčastnila  finančnej zbierky  určenej  na pomoc onkologicky chorým ľuďom,  známa pod názvom ,,Deň narcisov“, ktorý tento rok pripadol na 7. apríla. Tejto zbierky sa  zúčastňuje množstvo dobrovoľníkov, medzi ktorými sme nechýbali ani my. Dobrovoľníkmi z našej školy  sa stali žiaci tretích ročníkov. Náš ,,deň“ sa začal o 7:15,  kedy sme sa všetci tridsiati dostavili do onkologickej časti  nemocnice. Tu nás privítala MUDr. Machanová, ktorá vyzdvihla význam takejto akcie a vopred poďakovala za pomoc, aj za dlhoročnú spoluprácu s našou školou.  Každá dvojica dostala  do rúk pokladničku,  kyticu živých narcisov a mnoho umelých narcisov. Obliekli sme si žlté tričká ,,a hor sa do ulíc!“ Mesto sme mali rozdelené na stanovištia, ktoré sme už mali vopred dohodnuté. Jedna dvojica išla smerom k Hlavnej ulici, druhá bola pri OC Galéria, ďalšia v Zlatej uličke,  či na železničnej a autobusovej stanici. Nezabudli sme ísť ani k supermarketom, skrátka narcisy sme predávali doslova po celom meste. Niektoré dvojice boli dokonca také šikovné,  že po rozdaní všetkých narcisov,  ktoré im boli pridelené si museli ísť pre ďalšie. Na záver tohto skvelého dňa sme vyzbierané  peniaze,  ktoré boli v zapečatenej pokladničke  odovzdali na ambulancii  onkologického oddelenia a sme nesmierne radi, že sme mohli ako dobrovoľníci pomôcť týmto  závažne chorým ľuďom.Vyzbierali sme až 1 199,70.-€. Radi sme pomohli.

Alexandra Šuľajová 3. B

Show Buttons
Hide Buttons
error: Tento obsah je chránený!