ASISTENT V AKCII, V NAŠOM PODANÍ
12. júna 2017
Kurz ochrany života a zdravia pre ôsmakov zo ZŠ Haličská cesta 7
17. júna 2017

Striebro zo Žiliny máme doma! (video)

V celoštátnej súťaži SZŠ v poskytovaní prvej pomoci sme obsadili druhú priečku. Po úspešnej nominácii z regionálneho kola, ktoré sa v rámci stredoslovenského kraja konalo vo Zvolene,  sme sa prebojovali až  do finále v Žiline medzi najlepšie zdravotnícke školy na Slovensku. Súťaže sa zúčastnilo 13 stredných zdravotníckych škôl, 12 zo Slovenska a jedna z Česka. V silnej konkurencii súťažiaci museli preukázať vedomosti a zručnosti  pri poskytovaní  prvej pomoci v rôznych situáciách. Absolvovali sme šesť stanovíšť, päť praktických a jedno teoretické, kde nás čakal vedomostný test.  Medzi výnimočné stanovištia patrila disciplína, kde bolo treba preukázať nie len vedomosti a zručnosti z prvej pomoci ale preverili aj naše fyzické možnosti a schopnosti. Ako ,,silní chlapi“ sme si aj tu počínali výborne.  V časovom limite sme si museli rozdeliť úlohy a zvládnuť ošetriť množstvo najrôznejších zranení, či už otvorenú  zlomeninu, dievča zavalené pod skriňou, popáleniny, poranenia chrbtice, zastaviť veľké krvácanie, či pomôcť pri náhlom pôrode a pri ťažkej dopravnej nehode, kde bolo zranené aj dieťa. Naše družstvo v obsadení: kapitán – Frederik Gubáni a ďalší dvaja členovia tímu  –Tomáš Kurák a Ján Dedinský pod vedením PhDr. Kataríny Drugdovej obohatilo školskú zbierku o ďalší strieborný pohár, ktorý sme si s hrdosťou  priniesli. Na budúci školský rok nás čaká organizácia regionálneho kola tejto mimoriadnej súťaže. Na budúci rok sa na súťaž tešíme o to viac, že to bude práve na našej škole.

Frederik Gubáni 3. B

družstvo celkové poradie počet bodov
SZŠ Žilina 1. 223,5 b
SZŠ Lučenec 2. 200 b
SZŠ Liptovský Mikuláš 3. 196,5 b
SZŠ Topoľčany 4. 194 b
SZŠ Košice 5. 193 b
SZŠ Svidník 6. 191 b
SZŠ Poprad 7. 190,5 b
SZŠ Trenčín 8. 190 b
SZŠ Prešov 9. 189,5 b
SZŠ Nitra 10. 184 b
SZŠ Zvolen 11. 175,5 b
SZŠ Považská Bystrica 12. 171,5 b
SZŠ Kroměříž 13. 149,5 b
Show Buttons
Hide Buttons
error: Tento obsah je chránený!