Privítanie v školskej rodine – Imatrikulácia 2017 (foto + video)
31. októbra 2017
Otvor myseľ, zahoď stres, usmievaj sa ešte dnes…
1. novembra 2017

Byť oporou pre druhých

OPORA – je názov grantovej výzvy, ktorú organizuje nadácia SPP a ktorej súčasťou sa stala dňa 26. októbra skupinka žiakov z našej školy (B. Périová III.A, M. Bubenka III.A, L. Lacková III.B, M. Ľuptáková III.B, K. Petická III.B) v Domove sociálnych služieb Nádej, prevádzka vo Vidinej. Bol zameraný  na cieľovú skupinu – mládež so zdravotným znevýhodnením. Mladí ľudia v  DSS sa chceli naučiť základom zdravej výžive, získať poznatky o výživovej pyramíde a iné… Naši žiaci im pomohli pri príprave koláčikov z ovsených vločiek, zdravých nátierok … Spoločne aj vymaľovali obrázky zdravých jedál, pri čom si mohli v tvorivých dielňach vyskúšať aj svoju kreativitu.  Hlavnou myšlienkou projektu bolo naučiť sa zážitkovou formou komunikovať navzájom, neformálne sa vzdelávať a  získať nových kamarátov. Táto aktivita sa uskutočnila vďaka podpore Nadácie SPP a v spolupráci s Mgr. Mirkou Debnárikovou, za čo jej aj toto cestou ďakujeme.

M.Sekulová

Show Buttons
Hide Buttons
error: Tento obsah je chránený!