Opäť na stupňoch víťazov!
30. apríla 2018
Privítali sme u nás zahraničné študentky
3. mája 2018

Žiaci našej školy – učiteľmi na základných školách …

…aj v mesiaci apríl.  Počas  niekoľkých stretnutí sa postavili za katedru v triede, realizovali praktický nácvik, demonštráciu odborných výkonov u žiakov – ako správni učitelia s dodržaním didaktických zásad. S pripravenými  prednáškami z vybraných tém predmetu Prvá pomoc  ich prezentovali žiakom ZŠ v Lučenci – na ZŠ Novomeského, ZŠ Haličská 7 a ZŠ Haličská 8, na ZŠ v Dolnej Strehovej, aj na ZŠ cirkevnej v Rimavskej Sobote. Učili ich znehybňovať zlomenú dolnú aj hornú končatinu, ako správne ošetrovať dieťa s popáleninou, nacvičovať správny postup a techniku KPR, či dôležitosť poskytnutia prednemocničnej prvej pomoci. Ich príprava snáď bude zúročená na súťaži Mladých zdravotníkov v mesiaci máj. Snáď aj naši žiaci zažijú pocit hrdosti, ako deti „dobre a správne naučili“.

Žiaci, ktorí sa zapojili do zdravotnej výchovy na ZŠ :

  1. ročník – M. Hukelová, S. Balogová, K. Vinczeová, K. Drugdová, D. Varhégyiová, B. Périová, D. Haranza, M. Ľuptáková, D. Murinčeková
  2. ročník : N. Bangová, Ľ. Bobek, M. Brnová, A. Majanová, D. Horváth, T. Kurák, M. Račáková, D. Triznová, S. Uhrinová
Show Buttons
Hide Buttons
error: Tento obsah je chránený!