Daruj krv, zachráň život – 2
21. februára 2019
Na Stretnutí s Hviezdoslavom
28. februára 2019

Internet priateľ alebo nepriateľ ?!

Tradične každý rok na našej škole je charakteristické pre 3.ročník  písanie, písanie a písanie stredoškolských odborných prác. Dlho sme otáľali výberom vhodnej problematiky, nakoniec zvíťazila téma, ktorá nám bola blízka –  Internet – priateľ či nepriateľ.  Naša príprava začala najmä štúdiom danej problematiky, navrhovaním vhodného dotazníka a taktiež prezentácie. Premiéru prezentácie s vyplňovaním dotazníkov sme absolvovali od začiatku februára na našej škole v triede 2. A. Postupne sa realizovali prednášky aj v ostatných triedach. Dotazníky sme rozdali aj na Obchodnej akadémii u žiakov  3.ročníka. Naša návšteva pokračovala aj na 3 základne školy v okrese Lučenec. V Ožďanom nás veľmi milo prekvapil prístup žiakov aj učiteľov, čo sa týka disciplíny. Pri prezentácii sme boli príjemne prekvapené, ako ich to zaujalo a ako reagovali. Najviac sa nám páčilo u siedmakov na ZŠ Cirkevnej v Lučenci, najmä ich úprimne odpovede a zmysluplné otázky. Tretia cesta pokračovala na ZŠ Haličskú 7 v Lučenci, kde nás požiadali aj o ďalšiu spoluprácu do budúcnosti. Pomocou dotazníkov sme zistili,  koľko detí je závislých na internete a koľko času na ňom strávia a aké rôzne stránky navštevujú. Vybrali sme si aktuálnu a dôležitú tému v dnešnej dobe. Veľmi sa nám takéto prednášky páčili a dúfame, že si z nich žiaci zapamätali to najlepšie a že si uvedomia, aké nebezpečenstvo im z internetu hrozí.

Emma Sekulová a Bianka Magicová 3. B

Show Buttons
Hide Buttons
error: Tento obsah je chránený!