Mať druhé pľúca

Máloktorý štvrták na našej škole by pred 5. aprílom 2017 vedel opísať skratku PAH. Vďaka p. predsedníčke Mgr. Makovníkovej a p. doktorke Senkovej zo Združenia pacientov s pľúcnou artériovou hypertenziou sme sa viacerí dozvedeli o tomto ochorení. Veľmi podnetnej prednášky sa osobne zúčastnili aj štyria pacienti s daným ochorením, z toho dvaja aj po transplantácií pľúc.  Práve osobná skúsenosť podnietila štvrtákov k diskusii, čo ocenila aj p. predsedníčka združenia: „ Tešilo nás, že sme mali možnosť na Vašej škole prezentovať PAH. Pani doktorka Senková bola veľmi milo prekvapená z tak veľkého záujmu Vašich študentov o danú problematiku, čo je zároveň odrazom kvality vašej školy. Prajem Vám veľa úspechov v práci“. Aj vďaka týmto slovám môžeme potvrdiť, že naši žiaci sa právom onedlho zariadia do života zdravotníkov – profesionálov.

M.Sekulová

Show Buttons
Hide Buttons
error: Tento obsah je chránený!