Opäť sme dominovali
2. apríla 2017
Máme majsterky Slovenska!
10. apríla 2017

Mať druhé pľúca

Máloktorý štvrták na našej škole by pred 5. aprílom 2017 vedel opísať skratku PAH. Vďaka p. predsedníčke Mgr. Makovníkovej a p. doktorke Senkovej zo Združenia pacientov s pľúcnou artériovou hypertenziou sme sa viacerí dozvedeli o tomto ochorení. Veľmi podnetnej prednášky sa osobne zúčastnili aj štyria pacienti s daným ochorením, z toho dvaja aj po transplantácií pľúc.  Práve osobná skúsenosť podnietila štvrtákov k diskusii, čo ocenila aj p. predsedníčka združenia: „ Tešilo nás, že sme mali možnosť na Vašej škole prezentovať PAH. Pani doktorka Senková bola veľmi milo prekvapená z tak veľkého záujmu Vašich študentov o danú problematiku, čo je zároveň odrazom kvality vašej školy. Prajem Vám veľa úspechov v práci“. Aj vďaka týmto slovám môžeme potvrdiť, že naši žiaci sa právom onedlho zariadia do života zdravotníkov – profesionálov.

M.Sekulová

Show Buttons
Hide Buttons
error: Tento obsah je chránený!