Deň učiteľov na palubovke
31. marca 2018
Naplnený zlatý sen
10. apríla 2018

Súperili sme s gymnazistami na krajskom kole

Všetci víťazi  školského kola SOČ sa v piatok 06.apríla 2018 zúčastnili krajského kola prehliadky  stredoškolskej odbornej činnosti, ktoré sa konalo na Prvom súkromnom gymnáziu v Lučenci.
Slávnostné otvorenie súťaže prebehlo v skvelej atmosfére v budove synagógy, kde organizátori súťaže všetkých zúčastnených pekne privítali a súťažiacim popriali veľa šťastia pri ich obhajobe prác. Po slávnostnom otvorení súťaže sa všetci súťažiaci z rôznych okresov Banskobystrického kraja presunuli autobusom na miesto konania súťaže, na Prvé súkromné gymnázium, sídliace v Opatovej. Študenti sa zaradili podľa súťažných kategórií a obhajoba prác pred štvorčlennými  odbornými porotami mohla začať. Pri všetkých súťažiacich bolo cítiť veľké napätie a menší strach z toho, čo ich čaká.
Za našu školu si obhájili 1.miesto a postup na celoštátne kolo konajúce sa v Žiline Dominika Svákusová, Soňa Tomalová a Lenka Plichtová  z 3.A s témou Bazálna stimulácia v odbore 17- psychológia a pedagogika. Ďalej sa krajského kola zúčastnili žiaci z 3.A- Katarína Čampová, Janka Filipeková, Dávid Kováč, Adrián Miko, Kristína Drugdová, Vojtech Balog, Anna Balážová a  z 3.B to boli žiaci- Ján Valentíny, Simona Balogová, Michaela Hukelová, Marek a Matúš Murárovci. Dokopy našu školu reprezentovalo tento rok až  7 SOČ-iek v silnej konkurencii gymnazistov z celého kraja. Všetci súťažiaci získali veľa nových skúseností v obhajobe prác a zároveň sa dozvedeli aj mnoho noviniek  z prezentácií žiakov iných škôl.
Na záver by sme sa chceli ešte raz veľmi pekne poďakovať našim konzultantom, pretože bez nich by sme nemali možnosť zažiť takú skvelú súťaž, ktorá nám toho dala do života  naozaj veľa.  Sme hrdí, že sme vytvorili rekord v počte SOČ-iek na krajskej prehliadke. Víťazkám budeme držať palce na celoštátnom kole.

Anička, 3.A

Show Buttons
Hide Buttons
error: Tento obsah je chránený!