Dáš s nami deň bez mobilu ?
5. februára 2018
Odovzdaj a preži
7. februára 2018

Na Valentína môžeš prejaviť lásku, ale aj darovať život, uzdravenie… krv.

S názvom Valentínska kvapka krvi bola zrealizovaná akcia, ktorú organizoval miestny spolok Slovenského červeného kríža vo Veľkom Krtíši 1. februára. Už siedmy rok sa naši žiaci zúčastňujú odberu krvi a spolu s p. Ubrankovičovou  zabezpečujú zdravotnícky dozor. Toho roku to boli K. Čampová, J. Filipeková a L. Mlynáriková z 3.A triedy. Oboznamovali ľudí o postupe pri odbere krvi, merali im fyziologické funkcie, zapisovali potrebné údaje, pomáhali pri vyplňovaní dotazníka a poskytli psychickú, niekedy aj fyzickú podporu po odberoch (pri náhlom znížení TK). Sme radi, že aj takouto cestou sa naši žiaci stávajú zdravotníkmi celým srdcom…

Zároveň Vás touto cestou pozývame k odberu krvi – Lučenskej valentínskej kvapky krvi, ktorá sa uskutoční v priestoroch našej nemocnice v stredu 14. februára 2018 a následne 28. februára 2018 v čase od 6. 30 hod. Vopred ďakujeme.

M.Sekulová

Show Buttons
Hide Buttons
error: Tento obsah je chránený!