Cezpoľný beh
13. októbra 2023
Nelenilo sa nám ani v sobotu…
17. októbra 2023

Na Zdravotke zdravo

Dnes 16.októbra sme si pripomenuli Svetový deň výživy aj my na našej Zdravotke. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie ide o jeden z medzinárodne uznávaných dní. Tento deň sa zapísal do dejín v roku 1979 a realizuje sa vo viac ako 150 krajinách po celom svete, vrátane Slovenska. Pri tejto príležitosti žiaci a učitelia našej školy pripravili a prichystali ochutnávky zdravých jedál, ktorých obsahom boli zdravé koláče, nátierky, šaláty, mliečne výrobky, ovocie či zelenina. Žiaci sa mohli zapojiť do súťaže o zdravý koláč. Do súťaže sa zapojilo 30 žiakov.

Ocenené boli prvých šesť miest:

  1. miesto : Eva Paumerová
  2. miesto : Sofia Jurigová
  3. miesto :Marko Baláž
  4. miesto: Nina Antalová
  5. miesto: Sebastián Muller
  6. miesto : Daniela Píšová

V tento deň sa v prvých ročníkoch konali prednášky súvisiace so zdravou výživou a problematikou obezity. Dnes odchádzame zo školy nielen s plným bruchom ale aj s dobrým pocitom, že sme urobili niečo pre svoje zdravie. Srdečné poďakovanie patrí našim ochutnávačom, sponzorom: firme ALFA BIO Banská Bystrica, Zvolenskej mliekárni. Veľké poďakovanie by sme chceli vysloviť aj našej organizátorke Mgr. Kristíne Paúkovej , ako aj našim žiakom a učiteľom , ktorí prispeli ku dňu zdravej výžive a zapojili sa do súťaže.

Tešíme sa aj nabudúci rok !
Maxim Ličko III.A
Petra Skokanová II.B