
Divé maky v septembri na zdravotke
1. októbra 2025
Kde líšky dávajú dobrú noc
7. októbra 2025„Kam na strednú?“

Dňa 30. septembra 2025 sa v priestoroch synagógy v Lučenci uskutočnila burza stredných škôl, ktorá bola určená pre žiakov základných škôl z nášho regiónu. Podujatie im poskytlo priestor na získanie dôležitých informácií o možnostiach ďalšieho štúdia a na osobné stretnutia so zástupcami jednotlivých škôl.
Naša škola sa predstavila ukážkami z odborného vzdelávania, ktoré vzbudili medzi žiakmi veľký záujem. Návštevníci si mohli vyskúšať poskytovanie prvej pomoci na modernom elektronickom modeli, ako aj meranie krvného tlaku, pulzu, saturácie kyslíka, či hladiny cukru v krvi a zisťovanie krvnej skupiny. Tieto aktivity patrili medzi najatraktívnejšie časti prezentácie a stretli sa s veľmi pozitívnym ohlasom.
Našich študentov počas akcie sprevádzala odborná učiteľka Mgr. Iveta Čemanová a výchovná poradkyňa PhDr. Iveta Matúšková Jánošíková, ktoré ochotne poskytovali informácie a odpovedali na otázky žiakov i rodičov.
Všetkých záujemcov zároveň pozývame na Deň otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 5. decembra 2025 v priestoroch našej školy. Návštevníci budú mať možnosť bližšie sa oboznámiť s priestormi školy, jej fungovaním, učiteľmi i študentmi a získať tak komplexný obraz o štúdiu na našej škole.
Žiakom základných škôl prajeme veľa úspechov a správnu voľbu pri rozhodovaní o ďalšom vzdelávaní.












































