Čím naštartovať deň?
18. októbra 2019
Premiéra prváčok – dobrovoľníčok
22. októbra 2019

Mesiac október, opäť za katedrou…

Už sa stáva tradíciou , že naši žiaci v najkrajšom mesiaci roka, ktorý sa hýri farbami, nielen listami na stromoch, ale aj farbami zdravia a vitamínov, zavítajú do základných škôl pri príležitosti 16. októbra -svetového Dňa zdravej výživy. Nebolo to inak ani tento rok.  Naši žiaci s hrdosťou  odovzdávali svoje získané vedomosti na ZŠ Vajanského, M,R, Štefánika ako aj na Špeciálnej škole internátnej v Lučenci.  Prednášali a učili žiakov  o tom , aké dôležité je dodržiavať zásady zdravej výživy , ktoré jedlá a nápoje sú  zdraviu prospešné a zdraviu škodlivé , prečo je dôležité  raňajkovať, neprejedať sa a  pravidelne sa pohybovať . Zaujímavé boli aj  prednášky   o strese, fajčení  a o obezite vo vyšších ročníkoch.    V závere  nechýbali ani rôzne aktivity, didaktické hry a omaľovánky, kde si mohli žiaci mladších ročníkov správne  vyfarbiť vhodné potraviny , ktoré nie sú zdraviu škodlivé. Žiaci nás milo prekvapili záujmom ,ale aj vedomosťami o zdravej výžive.

Show Buttons
Hide Buttons
error: Tento obsah je chránený!