Jediná stredoškoláčka z Lučenca na krajskom kole
23. septembra 2021
Erasmus + – naše poslanie úspešne ukončené
26. septembra 2021

Biela pastelka v uliciach už po 20-ty krát.

Tento rok je to už po 20-ty krát, čo Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska organizuje verejnú zbierku pod názvom Biela pastelka. Pre nás, „zdravoťákov“ je to automatické, že sa zúčastňujeme tejto zbierky ako dobrovoľníci. Je pre nás cťou prispieť k zlepšeniu kvality života ľudí so zrakovým postihnutím už len tým, že pomôžeme vyzbierať istý finančný obnos, ktorý bude efektívne využitý a pomôže tým, ktorý to potrebujú. Sme radi, že v rámci pridelených lokalít sme mohli prísť aj na našu školu, kde nám do zbierky prispeli žiaci, spolužiaci aj učitelia. V uliciach mesta sme boli z našej školy 3 páry bielych tričiek, z toho jedna dvojica začala až o 13,00. Ďakujeme všetkým, ktorí majú láskavé srdcia a podieľali sa na tejto ušľachtilej akcii pretože:  

„Láskavosť je jazyk, ktorý nepočujúci počujú a nevidiaci vidia.“

                                                                                   (Mark Twain)