#ErasmusDays pokračujú
18. októbra 2021
Byť úspešný v živote …
21. októbra 2021

DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY

Október, ako jeden z najkrajších mesiacov v roku , hýri farbami nielen listov na stromoch , ale aj farbami zdravia a vitamínov. V tento mesiac nám príroda ponúka veľké množstvo vitamínov v podobe ovocia a zeleniny. Práve tento mesiac je ten pravý, kedy si pripomíname nielen na Slovensku, ale aj po celom svete, že to, čo jeme ovplyvňuje naše zdravie. Pri tejto príležitosti sme v našej škole pripravili pestré a veľmi chutné občerstvenie na jednotlivých poschodiach cez veľkú prestávku. Pre všetkých žiakov, učiteľov i ostatných zamestnancov školy boli pripravené ochutnávky zdravých jedál ako sú nátierky, celozrnné pečivo, mliečné výrobky, ovocie a zelenina, vegetariánska pizza, smoothie či zdravé koláče. Na tvári bolo vidieť nadšenie u každého žiaka, ktorý ochutnal z chutného občerstvenia. Z každej strany bolo na dnešný deň počuť pozitívne ohlasy. Srdečné poďakovanie patrí ochutnávačom, hlavne naším sponzorom :firme ALFA BIO, Zvolenskej mliekarni a potravinám Csilla Číkovej Y.D.S. Veľké poďakovanie by sme chceli osobitne vysloviť organizátorke Dňa zdravej výživy Mgr. Kristínke Paúkovej a pomocníkom zo 4.B. triedy, aj ostatným žiakom, ktorí prispeli zdravými receptami.
Na našej škole sme v rámci tohto dňa mali prednášku o zdravej výžive a o civilizačnej chorobe – obezite, ktorú zrealizovali žiačky 4.A. triedy Miriam Kučerkova a Janka Sihelská pre prvé a druhé ročníky. So žiakmi sme si zopakovali zásady zdravej výživy, zdravej životosprávy a rizikových faktoroch obezity. Strávili sme pekný, zdravo prežitý deň a dúfame, že aj budúci rok sa nám podarí zrealizovať takýto skvelý deň.

M. Kučerková, J. Sihelská ,4.B