Spustili sme Inovačné vzdelávanie na SZŠ!!!
28. októbra 2021
Bazálka nie je bazalka…
5. novembra 2021

Situácia sa zhoršuje, buďte prosím obozretní

Od 1. novembra platia pre okresy Lc, Pt a RS najprísnejšie pandemické opatrenia. Zhoršujúcu situáciu sme zaznamenali aj na našej škole, na rozdiel od iných však máme v karanténe len jednu triedu. Veríme, že po prázdninách sa aj 1.A vráti k prezenčnému vyučovaniu. Robíme všetko preto, aby naši žiaci dostali plnohodnotné vzdelávanie a boli tak pripravení na pomoc najslabším. Učitelia však na to sami nestačia. Napriek tomu, že sa žiaci v treťom a štvrtom ročníku podieľajú na zdravotnej starostlivosti v nemocniciach i sociálnych zariadeniach aj u infikovaných pacientov, nepredstavuje praktické vyučovanie hlavné riziko potenciálnej nákazy Covid 19. Tým je najčastejšie domáce prostredie, kontakt s infikovanými príbuznými, kamarátmi alebo náhodné nechránené kontakty s inými ľuďmi mimo školu. Preto vás prosíme o dodržiavanie všetkých predpísaných opatrení v tomto prázdninovom období, aby sme sa 2. novembra mohli stretnúť v škole v plnej zostave, ale bez koronavírusu! Prosím používajte adekvátne respirátor, dezinfekciu a vyhýbajte sa nechránenému kontaktu s potenciálne nakazenými jedincami. Skúste zotrvať len s vašimi najbližšími, aby ste neohrozili seba ani ich. Aj touto cestou znovu ďakujem všetkým, ktorí sa zaočkovali a vyjadriť podporu tým, ktorí sa k tomuto kroku chystajú. Je to najlepšia ochrana pre nás všetkých. Vaši učitelia sú zaočkovaní, prosím nasledujte nás, verte nám. Prosím o podporu rodičov. Záleží nám na zdraví a vzdelávaní vašich detí. Ak stále váhate, prečítajte si napr. článok z Aktualít – Na ventilácii máme len nezaočkovaných. Sme už unavení (rozhovor s lekármi)

uverejňujeme ho aj na našej FB stránke

Želám vám krásne prázdniny a hlavne veľa zdravia. Prosím sledujte si svoj zdravotný stav, využite prípadne samotestovanie, nahláste použitie testu cez EDUpage – do školy sa vráťte s potvrdením bezpríznakovosti.

Mgr. Miroslav Sekula riaditeľ školy