Mobility Erasmus+ pre učiteľov pokračuje v Lindau am Bodensee
23. augusta 2022
Hurá späť do školy !                 Tešíme sa na vás!
31. augusta 2022

Mobility Erasmus+ pri Bodamskom jazere

Bodamské jazero leží na hraniciach Rakúska, Nemecka a Švajčiarska. Patrí k najväčším a najstarším jazerám Álp. Sú na ňom tri ostrovy: Mainau, Reichenau a Lindau. Vďaka projektu Erasmus+ sme tri učiteľky zakotvili na jednom z týchto ostrovov, a to na ostrove Lindau. Toto mestečko sa nachádza v južnom cípe Bavorska. Históriu tohto mesta cítiť a vidieť na každom kroku. Očaril nás prístav, malebné uličky, námestia aj parky.
Hlavným cieľom projektu bolo zdokonaľovanie sa v nemeckom jazyku a metodika výučby Clil. Vyučovanie prebiehalo v dopoludňajších aj popoludňajších hodinách v príjemnej atmosfére s kvalifikovanými lektormi v jazykovej škole Dialoge. Teší nás, že množstvo nadobudnutých poznatkov budeme môcť uplatniť vo svojej praxi.
Voľné chvíle sme trávili potulkami mestom, plavbou na lodi a nezabudnuteľným výhľadom na Alpy z vrchu Pfänder zo susedného Rakúska.
Ďakujeme projektu Erasmus+ a koordinátorkám PhDr. Miroslave Sekulovej a Mgr. Beáte Murín za príležitosť zúčastniť sa tohto projektu.
Auf Wiedersehen Lindau am Bodensee!

PhDr. Iveta Matúšková Jánošíková, Mgr. Angelika Hergelová, Mgr. Lucia Fajčíková