Naša ocenená Marika
4. apríla 2023
Deň Zeme!
16. apríla 2023

Ide o život!

Keď ide o život, sekundy sa vlečú, akoby to boli hodiny. Mysľou lomcujú emócie a málokto je schopný racionálne, efektívne a rýchlo konať. Na našej zdravotke sme si to mohli plnohodnotne, ale bez ohrozenia zdravia vyskúšať. Konalo sa totiž školské kolo celoslovenskej súťaže v poskytovaní prvej pomoci, dokonca s medzinárodnou účasťou. Okrem tímov druhákov a tretiakov z našej školy, zabojovalo aj družstvo zo SZŠ Hradec Králové. Súťaže sa tak zúčastnilo celkovo 6 družstiev. Museli sme preukázať vedomosti a zručnosti  pri poskytovaní  prvej pomoci v rôznych situáciách. Absolvovali sme päť stanovíšť, štyri praktické a jedno teoretické, kde nás čakal vedomostný test.  Realisticky pripravené situácie preverili nie len naše zručnosti v poskytovaní prvej pomoci, ale potrebovali sme aj pevné nervy, aby sme to celé ustáli. V časovom limite sme si museli rozdeliť úlohy a zvládnuť ošetriť množstvo najrôznejších zranení: napríklad otvorenú  zlomeninu,  popáleniny, poranenie chrbtice, museli sme zastaviť veľké krvácanie, či pomôcť pri ťažkej dopravnej nehode, nehovoriac o oživovaní, kde sme tiež museli riadne zabrať. Naše družstvo v zložení Andrej Barcaj, Marek Lacko  a Emma Mališová obsadilo prvé miesto. Ešteže sme to zlato vyfúkli Čechom, ktorí si odniesli striebro a druháci v zložení Maxim Ličko, Nina Antalová, Sandra Benčíková a Viktória Nina Katreniaková sa tešili z bronzovej priečky. Veľmi šikovní boli aj ostatní súťažiaci, ktorí dostali diplom za skvelý výkon. Ďakujeme za super zorganizovanú súťaž pod vedením PhDr. Kataríny Drugdovej, za skúsenosť a dobrý pocit, ktorý si odnášame na voľné dni veľkonočných prázdnin.

Emma 3.B