Lúčime sa Česko…
19. júna 2023
Školský rok zapečatíme kvapkou krvi…
21. júna 2023

Zdravotník v akcii na SZŠ v Prešove

Trochu zamračený piatok 16. júna náš tím v zložení Maxim Ličko, Sandra Benčíková z 2. A a Petronela Mazúchová, Patrik Hurtík z 2. B reprezentoval našu školu vo vedomostno- športovej súťaži s poskytovaním prvej pomoci v Prešove. Boli sme plní adrenalínu, stresu, nadšenia, čo nás vlastne čaká. Deň pred súťažou sme mohli vidieť dni mesta v Prešove a na druhý deň ráno, po noci strávenej v internáte, sme sa presunuli na SZŠ v Prešove. Tam boli pre nás pripravené rôzne disciplíny, ako náročná resuscitácia dospelého aj dieťaťa súčasne a to aj s použitím automatického externého defibrilátora (určite by sme ich v realite oživili), ošetrovanie zranených v bezvedomí, popálených, či krvácanie so zapichnutým sklom v ruke. V športových disciplínach sme si zopakovali člnkový beh, liezli sme po lane, zastrieľali sme si zo vzduchovky a neminul nás ani vedomostný test, ktorý sme výborne zvládli. Na vyhodnotení už síce pršalo a aj keď sa nám nepodarilo medzi 23 tímami obsadiť medailové pozície, sme radi , že sme mohli nadobudnúť nové skúsenosti a hlavne prajeme veľa šťastia na budúci rok pre ďalších ,,zdravotníkov v akcii“. Za prípravu ďakujeme pani profesorke Drugdovej.

Žiaci 2. ročníka