Červenou stužkou k vyjadreniu solidarity
1. decembra 2023
Len ta si ťuknúť
7. decembra 2023

Anglická olympiáda má svojho víťaza


V novembri sme, ako po minulé roky, sprístupnili žiakom bez obmedzenia elektronický test na Edupage. Na jeho vypracovanie mali približne 45 minút, pričom jeho súčasťou bolo aj počúvanie s porozumením. Všetky časti (počúvanie, čítanie, gramatiku a slovnú zásobu) som orientoval náročnosťou na úroveň B1 až B2, čo je už dosť vysoká latka, keď uvážime, že naši maturanti by mali zvládnuť úroveň B1. Do ústneho kola sa prebojovali tí, ktorí získali z online testu aspoň 70 %, čo nebola žiadna hračka. Zvládlo to spolu desať účastníkov, ale ústneho kola sa zúčastnilo len sedem z nich. Do ústneho kola sa predrali Sára Haásová (1.B), Michaela Katreniaková, Bianca Pašková a Adela Daníková (2.A), Marek Farkaš (3.A), Andrej Dobrocký (3.B) a Nina Brunnerová (4.A).
Ústna časť sa konala koncom novembra a otvoril ju pán riaditeľ. Výkony boli nadpriemerné až skvelé, pričom bolo poznať, že nie každému téma sadla, od čoho sa logicky odvíjala aj schopnosť reagovať pohotovo, plynulo a ukázať, ba až okázalo predviesť svoje schopnosti a slovnú zásobu. Práve schopnosť pôsobiť v rozhovore otvorene a bezprostredne, a ochota rozvíjať všetky predhodené návnady nakoniec rozhodli o prvých troch miestach. Bola to tesnotka, ako asi vždy, ale podarilo sa nám rozhodnúť. Výsledky sme tajili a nástojčivé požiadavky o zverejnenie sme decentne odbíjali až do dňa pred Mikulášom. Účastníkov ústneho kola sme pozvali do riaditeľne, kde im Mr. Principal (učme sa: pán riaditeľ) poblahoželal, odovzdal diplomy, a trom najlepším z najlepších sme odovzdali sladké ceny. Zvyšným finalistom sa ušlo školské pero, pričom Adela si uchmatla jediné bordové.

A teraz to najdôležitejšie:
Tretie miesto obsadila Michaela Katreniaková, strieborné miesto Bianca Pašková a víťazom sa stal Marek Farkaš.

Tešíme sa z úspechu vás všetkých. Ukázali ste veľkú šikovnosť. Prváčka získala cennú skúsenosť a starší žiaci sa znateľne zlepšili oproti minulému roku. Marekovi ešte raz blahoželáme a prajeme veľa šťastia na okresnom kole.