Ako v Rajhrade? Všetko podľa plánu!
25. júna 2019
Za dva dni: pracovný tábor – vodný živel – nebezpečný spánok
26. júna 2019

O volejbalový pohár bojovalo 6 družstiev.

12 ročník volejbalového turnaja, ktorý nám oznamuje vytúžený príchod prázdnin, prebehol tento rok netradične. Ráno 24. 6. 2019 sme privítali ostatné tímy informáciou, že dievčatá a chlapci si zahrajú spoločne, nakoľko počet dievčenských tímov bol nepostačujúci na otvorenie samotného turnaja pre dievčatá. Rozdelili sme tímy do dvoch trojčlenných skupín, s upozornením, že chlapci musia brať ohľad pri vzájomnom zápase na jemnejšie pohlavie. Napriek tomu, že mali rozhodcovia právo odobrať chlapcom body pri nadmernom využití sily smeča, to dievčatám nepomohlo. Nálada však bola výborná a obe strany formát turnaja kvitovali. V skupine „A” zvíťazili bez straty setu náš tím chlapcov v zložení Ivan Urbančok , Rudolf Oláh, Adrián Segeč, Martin Gordoš, Róbert Michalek, Adam Matušov, Lukáš Šnúrik, Martin Smerek, druhí boli chlapci z SPŠ stavebnej Lc a tretie dievčatá z OA Lc. V „B” skupine boli prví chlapci z GBST Lc, druhí chlapci z OA a po vyrovnaných zápasoch bol tretí náš tím dievčat v zložení Laura Nociarová, Daniela Miksová, Laura Oláhová, Janka Sihelská, Veronika Budáčová, Diana Fodorová, Terézia Kajtorová, Alexandra Pacherová, Monika Spodniaková, Natália Vrbiniaková. Po semifinálových zápasoch sa uskutočnil zápas o 5. miesto, v ktorom po dramatickom tajbrejku zvíťazili SZŠ dievčatá nad OA dievčatami. Pohár o 3. miesto brali chlapci z SPŠ stavebnej po víťazstve nad chlapcami z OA. Finálový zápas dopadol lepšie pre chlapcov z GBST a 2. mieste skončili chlapci zo SZŠ.

Ďakujeme Banskobystrickému samosprávnemu kraju a Odboru školstva za pridelené finančné prostriedky, ktoré sme použili na materiálne zabezpečenie a tým sme mohli zvýšiť kvalitu turnaja, ktorý prebehol v príjemnej športovej atmosfére.