Sme hrdí na to, že môžeme pomáhať – sme maturanti!
28. februára 2021
Keď dochádza dych
2. marca 2021

Umelecký prednes cez rúško?

Koronadoba nás učí robiť z nemožného možné. Stredu 24.02.2021 sme si spravili neobyčajnou. Priateľsky sme sa stretli  všetci tí, ktorým sa páči umelecké slovo. V našej škole sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže  Hviezdoslavov Kubín aj napriek zložitej pandemickej situácii. Bolo to naozaj príjemné, nachvíľu sme sa ocitli mimo dnešného sveta a ponorili sme sa do sveta fantázie. A vypočuli sme si krásnu literatúru, kde víťazí dobro nad zlom. Zišli sme sa aj v slušnom počte.  Prednes prózy sme si vypočuli od Kaločaiovej, Jonášovej a Lacka a  prednes poézie sme si vychutnali od Sihelskej, Kalmanekovej, Hikkerovej,  Peťkovej, Skypalovej, Alexiovej a Gregora. Mali sme príjemný umelecký zážitok. Naše   slovenčinárky mali ťažké rozhodnutie na pleciach- vybrať víťazov. V kategórii PRÓZA si zaslúžila 1. miesto Zuzana Kaločaiová z I.A triedy a 1.miesto v kategórii POÉZIA získala Janka Sihelská z 3.A triedy. 

Držte nám palce v ďalšom kole v reprezentovaní našej školy.

Janka S.