„Budúcnosť patrí tým, ktorí veria v krásu svojich snov“
10. novembra 2021
Život by sme zachránili – Osvedčenie o inovačnom vzdelávaní máme vo vrecku.
14. novembra 2021

Živý pamätník už zdobí areál našej školy.

 Desiateho novembra sme na pôde našej školy privítali pána podpredsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Ondreja Luntera, poslancov Banskobystrického samosprávneho kraja, zástupcov občianskeho združenia – Skutočné obete – i regionálne médiá. Pred našou B- budovou sme zasadili lipu, aby tak vzniklo pietne miesto – útočisko pre smútiace rodiny a priateľov.

Veľké poďakovanie za iniciovanie i vlastnú realizáciu patrí občianskemu združeniu, ktoré si asi najlepšie uvedomuje vážnosť aktuálnej situácie nakoľko jeho členovia stratili v tejto pandémii svojich blízkych.  Práve preto vzniklo pietne miesto aj na našej škole. Lipa bude symbolicky žiť a dýchať na pamiatku zosnulých. Uctili sme si obete pandémie minútou ticha. Dlhé desaťročia nám bude táto lipa pripomínať obete ochorenia Covid 19, neľahké časy s naším spoločným nepriateľom ale i statočných zdravotníkov, ktorí sa v plnom nasadení podieľali na záchrane mnohých ľudských životov.

Janka Sihelská a Viktória Jonášová

viac na https://novohradske.sk